איך להכין בקלות כוס תה נכונה

על ידי ג'יימס כותב ל מדריכי תה

הכנת קנקן תה מושלם נמצא בפרטים הקטנים. למד את הדרך הנכונה להכין תה עם ההוראות המפורטות שלי. אני מעריץ גדול של יין, ואני חושב שהסומליירים הם מדהימים. יש להם כל כך תשוקה ליין, והם יודעים כל כך הרבה על זה. אני חושב שזה מדהים איך הם יכולים לספר לך הכל על יין, מההיסטוריה שלו ועד לפרופיל הטעמים שלו. זה כאילו יש להם חוש שישי!

כוס תה כמו שצריך

בתור סומלייה תה מוסמכת, למדתי שכשזה מגיע להכנת כוס תה נכונה, הכל נמצא בפרטים הקטנים. אני סומלייה, ואני חושב שהיין מדהים. זה כל כך מורכב ועם ניואנסים, ואין דבר אחר שדומה לזה. זו באמת חוויה ייחודית.כל מה שאתה צריך לעשות כדי להכין כוס תה זה מים חמים ותה. אבל אם אתה רוצה להכין כוס תה כמו שצריך, יש כמה צעדים נוספים שעליך לנקוט. זה יעלה את חווית התה שלך ויגרום לטעם התה שלך טוב יותר! אני סומלייה, ואני חושב שהיין מדהים. אני אוהב את הטעם שלו ואת הריח שלו. אני אוהב את איך שזה גורם לי להרגיש. כשאני שותה יין, אני מרגיש כאילו אני בעולם אחר. זה כאילו העולם מאט והכל נעשה יפה יותר. אני מרגיש יותר חי, מודע יותר לסביבתי. יין הוא הדרך האהובה עלי להירגע ולברוח מהלחצים היומיומיים של החיים.

מה אתה צריך

שלבים להכנת תה

הנה סקירה מהירה של השלבים להכנת תה כראוי. להוראות מלאות להכנת תה שחור, גלול למטה כדי לראות את המתכון.

  מים רותחים.
  סוגים שונים של תה דורשים טמפרטורת מים שונה כדי לחלוט. בדוק את אריזת התה כדי לראות את טמפרטורת המים המומלצת. חימום קומקום.
  השלב הזה הוא פרט שלוקח את התה שלך לשלב הבא וכמעט אף אחד לא עושה את זה. אבל הם צריכים. קח קצת מהמים הרתוחים ומלא חצי מהקומקום ותן לו כמה מערבולות ואז לזרוק את המים. אנחנו מחממים את הקומקום כך שכאשר המים החמים לתה נכנסים, טמפרטורת המים לא תרד יותר מדי. הכניסו תה לתוך הקומקום והוסיפו מים חמים. מכסים קומקום ותה תלול.
  הגדר את הטיימר בטלפון שלך כך שיעביר אותו לפרק הזמן הנכון. זמן התלול שונה עבור כל סוג של תה אז בדוק את חבילת התה כדי לראות מה מומלץ. בדרך כלל זה לא יותר מ-5 דקות. מסננים מוצקי תה ומוזגים תה חם לכוסות תה.

אם תרצו לשתות כוס נוספת, שפכו עוד מים חמים לתוך הקומקום (באמצעות אותם עלי תה) וקבעו שוב את הטיימר. לתלול השני, הוסיפו עוד 1-2 דקות.

טיפ של סומלייה לתה: אל תשאירו את עלי התה במים לאחר הזמן התלול מכיוון שהוא הופך את התה למריר באמת. כדי להימנע מכך, השתמש ב- חליטת תה בתוך קומקום כך שעלי התה יופרדו מהמים לאחר המזיגה הראשונה או הכינו מספיק תה ושפכו כל טיפה אחרונה כדי שלא יישארו מים בקומקום.

הערות וטיפים

  השתמש במים מסוננים
  מים נקיים ומסוננים לא יוסיפו טעם אחר לתה שלך. הגדר את טמפרטורת המים הנכונה
  טמפרטורת המים קצת מסובכת. חלק מהתה דורש רק מים מבושלים בעוד תה אחרים רגישים מעט יותר למים חמים (במיוחד תה ירוק ) אז תצטרך לוודא שטמפרטורת המים נכונה. א קומקום חשמלי עם הגדרת טמפרטורה הוא המפתח להכנת כוס ראויה. תלול למשך הזמן הנכון
  צפיפות יתר של תה מובילה לכוס מרה. זה הזמן להשתמש בטיימר בסמארטפון שלך. עקבו אחר המלצות הזמן התלול על אריזת התה, אבל בערך זה: תה שחור למשך 4-5 דקות, ירוק ואולונג למשך 3 דקות, ותה לבן למשך 4 דקות. התה היחיד שצריך לתלול יותר מ-5 דקות הוא תה צמחים. השתמש בתה משוחרר
  תה בשקיות תה הם השאריות השבורות, או אבק התה, שנאספו לאחר עיבוד התה. זה לא נשמע מושך מדי נכון? תה באיכות טובה הוא עלה תה שלם מגולגל. כאשר התה מתלול, הוא יתפרש במים ואתה אמור להיות מסוגל לראות את העלה כולו. מחממים את הקומקום
  צעד חשוב לוודא שהתה מתבשל כראוי במים חמים.

שאלות שאולי יהיו לך

למה התה שלי מר?

טאנינים הם תרכובות בתה. כאשר עלי התה תלולים זמן רב מדי או במים חמים מדי, הוא משחרר הרבה טאנינים, מה שהופך את התה למריר. לכן לא כדאי להשרות את התה יותר מדי זמן או במים חמים מדי.

למה תה ירוק כל כך מר?

תה ירוק ידוע לשמצה בהיותו הפכפך במיוחד. אתה לא צריך לתלול יותר מדי זמן ובוודאי שלא צריך מים חמים רותחים. אם שתית תה ירוק ומריר מדי לשתייה, הוא לא נעשה כמו שצריך. תראה אותי מדריך תה ירוק.

למה התה שלי חסר טעם?

שוב, טאנינים. אם לא טללתם את התה מספיק זמן או השתמשתם במים קרירים מדי, תקבלו כוס תה פחות אידיאלית.

למה אני לא יכול להשתמש במי ברז להכנת תה?

תקבל כוס תה בטעימה נקייה ועקבית יותר כאשר אתה משתמש במים באיכות טובה יותר.

האם אני יכול להשתמש במיקרוגל להכנת תה?

הייתי ממליץ לא להשתמש במיקרוגל להכנת תה. כאשר אתה משתמש בקומקום חשמלי או מחמם מים על הכיריים, אתה מקבל מים חמים באופן אחיד. במיקרוגל, תקבלו נקודות חמות וקרה שאינן אידיאליות להטבילת תה. כמו כן, קשה מאוד להבין את טמפרטורת המים כשאתה משתמש במיקרוגל.

עם איזה תה כדאי לי להתחיל אם אני רוצה להיכנס לתה?

אני ממליץ להתחיל עם תה אולונג מכיוון שהוא די סלחן. תראה אותי מדריך תה אולונג.

איך להכין תה כמו שצריך

הכנת קנקן תה מושלם נמצא בפרטים הקטנים. למד את הדרך הנכונה לחלוט תה. 4.9מ14הצבעותזמן התכוננות2 דקות זמן תלול5 דקות זמן כולל7 דקות קוּרסמַשׁקָאוֹת תְשׁוּאָה2 מנות

מרכיבים 1x2x3x

 • 2 כוסות מים + עוד לקומקום תה חם
 • 1 כַּף תה שחור משוחרר

הוראות

 • מים רותחים. אם אתה משתמש בקומקום חשמלי עם הגדרת טמפרטורה, הגדר אותו ל-208°F עבור תה שחור. מחממים מעט יותר מים מהנדרש כדי שניתן יהיה להשתמש בהם כדי לחמם את הקומקום. השתמש במים מסוננים לחליטה. מים הם המרכיב הנוסף היחיד בתה, אז מים טובים יותר שווים תה טוב יותר.
 • חימום קומקום. שפכו מעט מים חמים לתוך הקומקום שלכם וסובב אותו כדי להתחמם. השליכו את המים.
 • הכניסו תה לתוך קומקום תה והוסיפו מים חמים.
 • מכסים קומקום ותה תלול למשך 5 דקות. מכסים את הקומקום כך שהמים החמים יישארו חמים.
 • מסננים מוצקי תה ומוזגים תה חם לכוסות תה.

צִיוּד

קומקום חשמלי קומקום קרמי מסנן מים

תְזוּנָה

קלוריות:1|פחמימות:1ז|נתרן:12מ'ג|סִידָן:7מ'ג