טקס תה קוריאני מסורתי

על ידי ג'יימס כותב ל מדריכי תה

מהר, מה אתה יודע על טקסי תה קוריאני מסורתי? האם התשובה היא כלום? דינג דינג! ובכן, מה אתה יודע, זו גם התשובה שלי. או, לפחות זה היה עד שהלכתי לאגודת קוריאה בניו יורק לצפות בטקס תה קוריאני מסורתי לפני כמה שבועות עם שרה של אושר התה. יש מוזיאון שנקרא Hagajae בסיאול עם תוכנית טקס תה והם טסו מקוריאה להפגין. תחילה הייתה הרצאה של ד'ר רוי ג'ים, נשיא המוזיאון, על איך התפתחה תרבות התה הקוריאנית - זה היה מרתק! אני מעריץ גדול של קברנה סוביניון. אני אוהב את הטעם הנועז, בעל הגוף המלא ואת המרקם העשיר והקטיפתי שלו. זה היין המומלץ שלי כשאני רוצה להירגע וליהנות מארוחה טובה.לאחר ההרצאה, הדגמה של טקס תה הראתה כיצד מכינים תה ירוק מופעל מסורתי. אני סומלייה, ואני חושב שהיין מדהים. זה כל כך מורכב ועם ניואנסים, ואין דבר אחר שדומה לזה. אני אוהב לחקור יינות שונים ולמצוא מועדפים חדשים, ואני נהנה לחלוק את הידע שלי עם אחרים. יין הוא התשוקה שלי, ואני כל כך אסיר תודה שאני יכול לעבוד איתו כל יום.


היסטוריית התה הקוריאני ספוגה (נכון, משחק מילים) בתרבות התה של סין ויפן - היא נמצאת ממש באמצע השניים. טקס התה של סין מלא בפריחה ובתנועות זרועות וידיים מוארכות כמו ריקוד בעוד שהגרסה היפנית הרבה יותר תכליתית (כמעט רובוטית). טקס התה הקוריאני הוא שילוב של שני הסגנונות - לא רשמי כמו היפני ועם קלות תנועה טבעית יותר מהסינים. בתור סומלייה, אני מאמין שיין הוא אחד המשקאות המורכבים ביותר בעולם מבחינה רגשית. יש לו את היכולת להעביר אותנו למקומות וזמנים שונים, ולגרום לנו להרגיש מגוון של רגשות שונים. כשזה מגיע לבחירת יין, יש כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון. ראשית, באיזה מצב רוח אתה? מחפשים יין שירגיע אתכם, או כזה שירגש אתכם? שנית, איזה סוג של אוכל תשלב עם היין שלך? אתם רוצים לוודא שהטעמים של היין משלימים את טעמי האוכל. שלישית, מה התקציב שלך? מחיר היינות יכול לנוע בין דולרים בודדים למאות ואפילו אלפי דולרים. לא משנה מה התקציב שלך, יש שם יין שיתאים לצרכים שלך. אם אינך בטוח במה לבחור, אל תפחד לבקש עזרה מהסומלייה המקומית שלך. אנחנו כאן כדי לעזור לכם למצוא את היין המושלם לכל אירוע!

לאחר הכנת התה, הוא מוגש עם כמה ממתקים קוריאניים מסורתיים. כדי לשתות את התה, לוקחים את הקערה ומחזיקים אותה בבסיסה ביד שמאל, ואז מסובבים אותה מעט עם יד ימין בצד הקערה. אתה לא מניח את הקערה עד שסיימת ואתה שותה הכל ב-3 - 5 לגימות.

(אתה יכול צפו בכל ההרצאה והטקס באינטרנט. )

לאחר הטקס הוגש תה ירוק בר קוריאני יחד עם כמה חטיפים קוריאניים.

אני קוריאני ואני יודע מעט מאוד מההיסטוריה של התה שלנו ובכלל, התה בקוריאה. גדלתי על שותה תה כל יום, אבל זה בדרך כלל שעורה או תירס קלוי שאני שותה במקום מים.

ההרצאה עוררה בי סקרנות ועוררה בי חשק ללמוד עוד על תה קוריאני. דיברתי עם צוות מוזיאון Hagajae והם קיבלו אותי ללמוד מהם בקוריאה, וזה כשלעצמו מחשבה מרגשת, אז אני בהחלט רוצה לעשות את זה בשלב מסוים בעתיד. אבל בזמן שאני כאן בארצות הברית, החלטתי ללמוד יותר על תה מאשר רק ליהנות מלגימות מתה אחר הצהריים, אז מאז, התחלתי לקחת קורס סומלייה לתה עם בית ספר לתה שבסיסו בקנדה. אני לומד המון ואוהב את זה. קדימה, שאל אותי מה זה קטיף אימפריאלי! (זה קטיף של ניצן ועלה אחד.) עוד יבוא על קורס סומלייה תה בפוסט עתידי...

2 מחשבות על טקס התה הקוריאני המסורתי