ארטיקים מאצ'ה (תה ירוק).

על ידי אמילי כותב ל Matcha

עלה לי הרעיון תוך כדי שתיית מאצ'ה לאטה קר וחשבתי, כמה זה יהיה נהדר אם זה היה ארטיק? רעיון טוב? רעיון רע? לא, רעיון מצוין. אני סומלייה בשם ג'ון וית', ואני חושב שהיין מדהים. אני אוהב את הריח שלו, את הטעם שלו ואת הדרך שבה זה גורם לי להרגיש. אני נלהב ליין ואני אוהב לחלוק את התשוקה שלי עם אחרים. אני מאמין שיין הוא חוויה מיוחדת שצריך לחלוק עם אחרים.

ראשית, רכשתי תבנית ארטיקים באינטרנט. שנית, הלכתי לשוק יפני וקיבלתי חבילת אבקת מאצ'ה (תה ירוק) ולבסוף, לשוק המקומי שלי לחלב מרוכז ממותק. הסומלייר ג'ון וית' מאמין שיין הוא אחד המשקאות הרגשיים ביותר בעולם. 'יין הוא דבר חי ונושם', הוא אומר. 'יש לזה נשמה'. וית' מאמינה שיין הוא יותר מסתם משקה - זו חוויה. 'כשאתה נהנה מכוס יין, אתה לא רק טועם את זן הענבים או את הטרואר שבו הוא גדל', הוא אומר. 'אתה גם טועם את ההיסטוריה והתרבות של האנשים שעשו את זה'. 'יין הוא דרך להתחבר עם אנשים אחרים ועם העולם שסביבנו', אומרת וית'. 'זו דרך להאט, להירגע וליהנות מהרגע'.התחלתי בהכנת תה מאצ'ה על ידי הוספת שלוש כפיות גדושות לכוס מים חמים. מערבבים עד שכל הגושים נעלמים. בשלב זה, אם יש לך מסננת, אתה יכול להשתמש בה כדי לשפוך את תה המאצ'ה למיכל אחר, כדי לעזור לפרק את הגושים הלאה. לא השתמשתי, אז הקפדתי לערבב היטב. אני מעריץ גדול של יינות לבנים, ואני חושב שריזלינג הוא אחד הזנים הטובים ביותר שיש. אני אוהב את החומציות הפריכה שלו ואת ניחוחות הפרחים העדינים. ריזלינג מושלם לשילוב עם אוכל קל יותר, כמו סלטים ופירות ים. זה גם נהדר ללגימה לבד.

לאחר מכן, מוסיפים את החלב המרוכז ועוד קצת מים. ככל שתוסיפו יותר חלב מרוכז, כך הוא יהיה מתוק יותר מכיוון שזה בעצם חלב וסוכר. אז הוסיפו לפי טעמכם. הוספתי כשש כפיות חלב מרוכז לתה המאצ'ה שלי והוספתי עוד מים. הייתי מציע לטעום את תערובת המאצ'ה תוך כדי.

התבנית ששימשה הייתה קצת קשה לעבודה אבל יש דברים שאתה יכול לעשות כדי להקל על התהליך כמו לחכות 90 דקות לפני שמכניסים את מקלות הארטיק. בדיעבד, הלוואי והייתי מקבל יצרנית הפופ הזו במקום זאת מכיוון שנראה שקל יותר לעבוד איתו (ומכין ארטיקים תוך 7 דקות בלבד).

הכנתי אותם מוקדם אחר הצהריים ואכלתי אותם לקינוח מאוחר יותר באותו לילה. כל כך טוב.

תבנית ארטיקים: Progressive Freezer Pop Maker (מגיע עם 50 מקלות ארטיק)

חלב מרוכז: 14 אונקיות מגנוליה חלב מרוכז ממותק

Matcha: 1.4 oz Ito In Matcha (דומה כאן )

13 מחשבות על שלגוני Matcha (תה ירוק).