הספרייה והמוזיאון של מורגן

על ידי יְצִיאָה כותב ל תה של אחר הצהריים

יש לי אובססיה קלה (כנראה לא בריאה) לפתחים נסתרים וגרמי מדרגות, אז זה לא מפתיע שאני אוהב את הספרייה והמוזיאון של מורגן. זה גם המקום שבו היה לי את ה-SCONE הכי טוב אי פעם לפני כמה זמן. הגיע הזמן לביקור חוזר בגרם המדרגות הנסתר ולראות אם הסקונס טובים כמו שזכרתי. ברגע שנכנסתי פנימה נפגעתי מריח מובהק של ספרים ישנים, שמיד החזיר אותי למקום המאושר שלי. התקדמתי אל גרם המדרגות, חבוי מאחורי כוננית, והתחלתי לטפס. ספריית מורגן היא שלוש קומות וכל אחת מהן עמוסה בספרים, חפצים ויצירות אמנות. יכולתי לבלות כאן שעות ולא להשתעמם. לבסוף הגעתי לקומה העליונה ועשיתי את דרכי לבית הקפה. הסקונס היו טובים בדיוק כמו שזכרתי ואפילו יצא לי לנסות טעם חדש - אוכמניות! אם אתה אי פעם בעיר ניו יורק, הקפד לבדוק את הספרייה והמוזיאון של מורגן. זוהי פנינה נסתרת שבהחלט שווה ביקור.ביום שלישי בצהריים הצטרפתי לסיור - חינם בכניסה למוזיאון - באוסף הקבוע בהנחיית דוקטור. בסיור שהייתי בו היו כ-15 אנשים (שזה הגבול לכל סיור), אז הקפידו להגיע לשם קצת מוקדם יותר כדי לרשום את שמכם ברשימת הסיורים בדלפק הקבלה.

סיור טוב כמו הדונט שלו והסיור שלי היה פנטסטי! גרייס, מדריכת הטיולים שלנו הייתה תמציתית, שמרה על קצב מעולה, דיברה ברור וידעה הכל על כל דבר על הספרייה. זו הייתה שעה אינפורמטיבית מאוד.

הספרייה מפוארת עם שלוש רמות של ספרים. איך מגיעים לרמות הגבוהות? דרך גרמי מדרגות מוסתרים מאחורי כונניות. ראיתי את הדלת הסודית הזו נפתחת פעם אחת, לפני שנים. לרוע המזל, זה לא היה חלק מהסיור והתאכזבתי שהוא לא היה פתוח. ככל הנראה, יש עוד סט של גרמי מדרגות נסתרים המשמשים את הצוות מחדר סמוך המאפשר גישה גם לספרייה הזו, שמעולם לא ראיתי. *רועד אגרוף באוויר*

מעבר לספרייה נמצא חדר העבודה הפרטי של מורגן. מרופד בכיסוי קיר דמשק משי אדום, חדר העבודה, כמובן, מגיע עם כספת כתב יד משלו.

לאחר הסיור, טיילתי בתערוכות ואז ירדתי לקומה הראשונה. יש נפרד חדר אוכל אבל רציתי את שירות תה אחר הצהריים שמוגש רק בבית הקפה.

הזמנתי תה מורגן שהיא גרסה מוקטנת של תה אחר הצהריים מסורתי. תה מבית Harney & Sons משלים את שירות התה הטעים שלהם. כריכי התה היו קטנים אבל טובים מאוד ופריז טארט הלימון היה טעים. עכשיו הסקון. הפעם האחרונה שאכלתי את THE BEST SCONE EVER מ-The Morgan הייתה לפני כמה שנים והסקון שהיה לי הפעם היה טוב, במיוחד עם לפתן התאנים, אבל זה לא היה אותו הדבר.

אם אתה רוצה חטיף, תה מורגן הוא בחירה טובה. אם אתם באזור, פשוט עצרו כי אינכם צריכים לשלם כניסה כדי להיכנס לבית הקפה.

הערה: סיורים של האוסף הקבוע הם בימי שלישי ושישי בצהריים ובימי שבת בצהריים ו-14:00.

מקום: הספרייה והמוזיאון של מורגן | 225 Madison Avenue ברחוב 36 | ניו יורק, ניו יורק 10016 | 212.685.0008
הוֹדָאָה: (מבוגרים) | חינם בימי שישי בין השעות 19:00-21:00

4 מחשבות על הספרייה והמוזיאון של מורגן