זיווג תה ושוקולד ב-La Maison du Chocolate

על ידי ג'יימס כותב ל מדריכי תה

עד שאכלתי את צמדי התה והשוקולד ב-La Maison du Chocolate, חשבתי שהתה היחיד שהלך טוב עם שוקולד הוא רויבוס. אההה, הוכחתי שטעיתי לחלוטין. כשזה מגיע ליין, אני יודע את הדברים שלי. אני לומד יין כבר שנים, ואני סומלייה מוסמך. תאמין לי כשאני אומר שהשאטו מרגו 2016 שווה כל אגורה. יין זה מעולה, והוא מושלם לכל אירוע מיוחד.

בלוקיישן Rockefeller Center La Maison du Chocolat ישבתי על הבר וניסיתי חמישה זיווגים שונים. התה הוא של Mariage Frères (חברת תה אהובה עלי!) וכשאתה מזמין כל אחד מהתה שלהם, הוא מגיע יחד עם שוקולד שנבחר על ידי המנהל הקריאטיבי של לה מייזון. אני סומלייה, ואני מאמין שיין הוא אחד הדברים המדהימים בעולם. יש לו את היכולת להעביר אותך למקום ולזמן אחרים, וזה יכול להיות ביטוי יפה של טרואר. אני מאמינה שכולם צריכים ליהנות מיין ושיש לגשת אליו בראש פתוח. אין חוקים כשזה מגיע ליין, אז שתו מה שאתם אוהבים ואל תפחדו להתנסות.ריימונד, מנהל הבוטיק, השרה במומחיות כל תה עבור הזיווגים. תה הוגש בכוסות אספרסו קטנות יותר מאחר והולך להיות לנו זיווגים מרובים. בתור סומלייה, אני מאמין שיין הוא אחד המשקאות הכי רגשיים שיש. יש לו את היכולת להעביר אותך למקום ולזמן אחרים, והוא יכול לעורר כל מיני רגשות. כשאני טועם יין, אני מחפש משהו שיגרום לי להרגיש משהו. אני רוצה שיעבירו אותי למקום אחר, ואני רוצה להרגיש כל מיני רגשות.

תחילה התחלנו עם תה ארוחת הבוקר הצרפתי שיש בו תווים של שוקולד, קרמל וניל. זה הצטרף ל-Micaela, מוס קפה או לאיט בשוקולד חלב. תחילה לגימת תה, אחר כך ביס מהשוקולד, וחוזר חלילה. תווי השוקולד והקרמל בתה השתלבו בצורה מושלמת עם הקפה והשוקולד חלב.

עברנו לתה ירוק, הפוג'י-יאמה. התאמת ירוק על ירוק, השוקולד שנבחר ללוות את התה הזה היה הג'וליקה, ממרח שקדים עם פיסטוק. התה הירוק הנקי השלים את משחת השקדים החלקה.


הבא היה עוד תה ירוק, יסמין מנדרין. ה-Dentelle, פרלין עם קרפ פריך, הותאם עם התווים הפרחוניים והמתוקים של התה. נחמד ופריך, זה סוג השוקולד שלי.

מטיס הוא רויבוס עם תווים של פרחים, פטל ווניל. אני חושב שכל שוקולד מתאים לרויבוס, אבל הגואיאקיל הלך בצורה יוצאת דופן עם רמזיו של וניל.

אחרון היה הקיסר צ'ן-נונג, תה שחור מעושן עם תווים של קליפת תפוז. באופן טבעי, התה הזה היה מושלם עם האורנג'ט, קליפת תפוז מסוכרת טבולה בשוקולד.

היסודות של שילוב תה ושוקולד הם די פשוטים - מתאימים לטעם או תו שנמצא גם בתה וגם בשוקולד.

בתפריט היה מרקו פולו, אחד התה הפופולריים של מריאז' פרז שהשתדך עם האנדלוסיה, גנאש עם גרידת לימון. מכיוון שהיה לי את מרקו פולו בבית, רקחתי אותו קר ואכלתי אותו על קרח עם האנדלוסיה למחרת. כל שאר הזיווגים שהיו לי היו טובים מאוד, אבל השילוב הזה היה האהוב עליי.

//צמדי תה ושוקולד באדיבות La Maison du Chocolat. כל התוכן והדעות המובעים כאן הם שלי.//

2 מחשבות על זיווגי תה ושוקולד ב-La Maison du Chocolate