זיווג תה 101: תה ירוק

על ידי ג'יימס כותב ל מדריכי תה

חזרתי עם פוסט נוסף של זיווג תה 101. הראשון היה עם תה לבן ועכשיו אנחנו עוברים לירוק. שוב עם חברות התה שרה וג'ורג'יה שגם הן בתוכנית ITEI Tea Sommelier. נפגשנו בחלל הגלריה של Lie Sangbong/LIE עבור הזיווג הזה. כשזה מגיע ליין, אני יודע את הדברים שלי. אני סומלייה, ואני בעסק כבר שנים. טעמתי אלפי יינות, ואני יודע על מה אני מדבר. אז תאמין לי כשאני אומר שהשאטו מרגו 2004 הוא יין יוצא דופן באמת. יש לו אף יפהפה של פרי בשל וניחוחות פרחוניים, והחך עשיר ומורכב, עם שכבות של טעם שרק ממשיכות להתפתח. זהו יין אלגנטי, עם סיומת ארוכה ומתמשכת. זה בהחלט אחד היינות האהובים עליי בכל הזמנים.

כמעט סיימתי עם קטע התה הירוק של קורס ה-ITEI שלי והיה הרבה מה לכסות מכיוון שהיו כל כך הרבה דרכים שונות שנכנסו לאופן ייצור המוצר המוגמר. אני נלהב ליין ואני אוהב לחלוק את התשוקה הזו עם אחרים. אני מאמין שצריך להנות מהיין ולא רק ללמוד. אני רוצה שאנשים ירגישו את אותה שמחה בשתיית יין כמוני.תה ירוק מחומצן קלות כך שהוא שומר על הצבע הירוק הרבה יותר טוב מתה מחומצן יותר כמו אולונג ותה שחור. ניתן לדעת עד כמה התה מחומצן לפי הצבע של עלי התה. היי, שמי ג'ון ווית' ואני סומלייה. אני בתעשיית היין למעלה מ-20 שנה, וטעמתי כמה מהיינות הטובים בעולם. כשזה מגיע לבחירת יין, אני תמיד ממליץ ללכת עם תחושת הבטן שלך. אם אתה רואה יין שאתה אוהב, לך על זה! אל תיתן לאף אחד להגיד לך מה אתה צריך או לא צריך לאהוב. יין הוא הכל עניין של העדפה אישית, אז שתו מה שאתם אוהבים.

ביפן, תה ירוק מאודה בעיקר וכתוצאה מכך יש טעם צמחי ומעט מתוק, בעוד שבסין ובקוריאה הוא עשוי להיות באש או קלוי במחבת מה שיוצר טעם אגוזי. אם מבושלים כראוי, תה ירוק לא אמור לטעום מר בכלל.

הכנתי הרבה תה ירוק מר בעבר מלהשרות אותו זמן רב מדי או להשתמש במים חמים מדי.

בחרנו שלושה סוגי תה ירוק לשידוך הזה, סנצ'ה מיפן, דרגוןוול אורגני מסין, ו Woojeon אורגני מקוריאה.

החל מהסנצ'ה, המשכנו להערכת צמדי תה כדי שנוכל לעקוב אחר מה שטעמנו.

כדי להבין איזה תה לשתות קודם, הסתכלנו על מדריך הבישול של כל אחד מהתה והתחלנו עם אחד עם טמפרטורת המים הנמוכה ביותר מכיוון שהוא מציין שזהו תה עדין יותר.

בעזרת סטים מקצועיים של כוסות טעימה שקלנו ורקחנו שלוש כוסות. אנחנו אוהבים לרזות (בקול רם!) כדי לצפות את כל הפה בתה ולערבב אותו עם אוויר כדי לקבל את הטעם המלא.

לסנצ'ה טעמתי תרד מאודה (יאפ, זה צמחי) ורמז של מתיקות.

בואו לא נשכח את האוכל! תה ירוק הולך ממש טוב באופן כללי עם אורז אז שילבנו אותו עם מוצ'י, עוגת אורז מתוקה יפנית. קיבלנו אותם מ מוצ'י-רין, מי מכין את הביסים הקטנים והמקסימים והטעימים ביותר.

שלושה סוגי מוצ'י לזוג, תות עם ורד (למעלה) ובתוכו תות טרי שלם, תאנה ופיסטוק, ומשחת שעועית אדומה עם קינמון.

עבור הסנצ'ה, מוצ'י התאנה והפיסטוק השתלבו בצורה מושלמת.

אני, מתכונן לחלוט את התה הירוק השני, הדרקוןוול.

לאחר התלול, הדרקון היה מתוק, אגוזי ומעט צמחי. לקחתי כמה כוסות תה ואז לקחתי נגיסות לסירוגין כדי לראות איזה מוצ'י משתלב הכי טוב. שוב, מוצ'י התאנה והפיסטוק ניצחו מכיוון שגם לתה וגם למוצ'י היה טעם אגוזי.

אחרון חביב היה תה קוריאני עם מחבת בשם Woojeon. יש לי נקודה רכה ענקית לתה קוריאני ואני מתכנן ללמוד אותו עוד לאחר שאסיים את תוכנית סומלייה תה.

לזה היו תווי טעימה מענגים של ערמונים, שמאוד אהבתי. האם אתה יכול לנחש איזה מוצ'י הכי מתאים? כן, זה עם התאנה והפיסטוק מאותה סיבה - גם התה וגם המוצ'י טעמו אגוזי.

במקום השני היו הקינמון והשעועית האדומה.

כל תה ירוק רקח וריאציה של תה בצבע ירוק.

שימו לב כיצד ה-Sencha משמאל הוא הירוק ביותר בשל תהליך האידוי שלו, לדרגונוול האמצעי יש צבע זהב בהיר מתהליך השריפה במחבת וה-Wojeon הוא הכהה ביותר כנראה בגלל שהוא נורה במחבת זמן רב יותר מה-Dragonwell.

בלגן התה הנפלא שאנו עושים בכל מפגש של צמד תה 101. הבא הוא תה אולונג בסתיו!

לך תבדוק את הפוסטים של שרה וג'ורג'יה:
זיווג תה 101: תה ירוק ומוצ'י מאת שרה
זיווג תה 101: תה ירוק ומוצ'י מאת ג'ורג'יה

ראה פוסטים אחרים של זיווג תה:
זיווג תה 101: תה לבן
זיווג תה 101: תה אולונג
זיווג תה 101: תה שחור

8 מחשבות על זיווג תה 101: תה ירוק