זיווג תה 101: תה אולונג

על ידי ג'יימס כותב ל מדריכי תה

אני לא אוהב את הימים הקצרים והקרירים יותר של הסתיו אבל אני כן אוהב את האוכל שהוא מביא. הסתיו תמיד מזכיר לי את שנות חיי המוקדמות יותר בסיאול; נולדתי בדרום קוריאה וגרתי שם עד גיל שבע אז יש לי כמה זיכרונות ברורים מאוד. אני מעריץ גדול של זינפנדל. אני חושב שזה ענב נהדר. יש לו הרבה טעם והרבה גוף, והוא ממש קל לשתייה. אני חושב שזה יין נהדר לכל אירוע.בכל שנה, בחג ההודיה הקוריאני (צ'וזוק, תקופת פסטיבל הקציר בסתיו) כל המשפחה שלנו בצד של אבא שלי הייתה יוצאת לטיולים במעלה הגבעות אל מקום הקבורה של אבותינו. אני מעריץ גדול של יין. אני שותה את זה כבר שנים ומעולם לא הייתה לי חוויה רעה. יין הוא הדרך האהובה עלי להירגע אחרי יום ארוך. כשזה מגיע לבחירת יין, אני תמיד הולך על משהו שאני יודע שאהנה ממנו. אני לא מפחד להתנסות, אבל אני בדרך כלל נצמד לאדומים או לבנים שאני יודע שאני אוהב. אני גם מוכן להוציא קצת יותר על בקבוק יין טוב. שווה לי לשתות כוס יין נחמדה שאני יודע שיהיה טעים.

בטיול היינו מזהים ערמונים שנשרו מהעצים ובני הדודים שלי היו עוזרים לי לקלף את השכבות החיצוניות הדוקרניות. ברגע שהגענו לאתר הקבורה, פירות עונתיים כמו אפרסמון ואגסים אסיאתיים היו מונחים כמנחה. אני מעריץ גדול של יינות אדומים, ואני אוהב במיוחד קברנה סוביניון טוב. יש משהו בטעם הנועז של מונית שפשוט משגע אותי בכל פעם. אני תמיד מחפש יין עם מבנה טוב וסיומת יפה וארוכה.

עד היום אני מצפה לסתיו רק בשביל האוכל.

כששרה, ג'ורג'יה ואני חשבנו עם מה לשלב תה אולונג, פירות השלכת פשוט נראו כמו התאמה מצוינת - הוא טרי, עונתי ומשתלב נהדר עם תה אולונג.

תה אולונג הוא בין תה ירוק לתה שחור מבחינת אופן עיבודו, אז אני אוהב להתייחס אליו כאל הזהבה של התה - הוא לא קל מדי ולא חזק מדי.

כוסנו שלושה אולונגים: וונשאן באו ג'ונג, עניבה גואן ין (אלת הברזל), ו שיאו הונג פאו (גלימה אדומה קטנה).

אנחנו אוהבים לטעום מבהיר עד כהה וכפי שניתן לראות בתמונה למעלה, ה- Wenshan Bao Zhong, שהיה לנו ראשון, הוא הבהיר ביותר בצבע (ובטעם) משני האולונגים האחרים.

על צלחת הפירות היו פרוסות אגס אסיאתי, שזיף ואפרסמון. הוספנו עוד נגיעה של מתיקות על ידי כך שזה עם דבש מסרק.

החל מהאולונג הקל ביותר, ה וונשאן באו ג'ונג מ טילרמן תה היו לו כמה תווי טעם הדומים לתה ירוק בכך שהוא היה צמחי, בטעם קצת כמו ירקות מאודים אבל היה לו גם רמז של פרחוניות. עם גוף בינוני, זה לא היה מר בכלל והלך הכי טוב עם האגס.

האגס היה עסיסי ומתון בטעמו כך שהוא לא השתלט על פרופיל הטעם הקל של ה- Wenshan Bao Zhong.

האולונג השני היה ה TGY (Tie Guan Yin) מ T Shop. זה אולונג צלוי (הסוג האהוב עלי) וטעמו כמו שעורה צלויה בכבדות. טָעִים מְאוֹד.

האגס קצת נעלם, מבחינת הטעם, ולא יכול היה להחזיק את התה עד שאכלתי אותו עם קצת מדבש המסרק.

האפרסמון עם המתיקות שלו הלך ממש טוב, במיוחד עם הדבש.

האולונג השלישי שהטמנו בו היה ה שיאו הונג פאו (גלימה אדומה קטנה) מ שבע כוסות.

דומה מאוד בצבעו לאולונג הקודם, הוא היה נחמד וצלי, בעל גוף מלא ובעל תו סיום מתוק יותר.

זה היה האינטנסיבי ביותר מבין השלושה וזה הלך טוב עם האפרסמונים אבל זה השתלב בצורה מושלמת עם השזיפים.

מה שבאמת יצא לי מהזוגיות הזו היה שכמעט כל אוכל ילך מצוין עם אולונג אם יש מעט דבש; הוא מעצים את האולונגים ומוציא את המאפיינים הטובים ביותר של התה.

לחשוב על הפריצה הזו לשידוך תה, גבינה רכה ודבש בשילוב עם אולונג יהיה מדהים.

לך תבדוק את 101 הפוסטים של שרה וג'ורג'יה של זיווג התה:
זיווג תה 101: אולונג ופירות מאת שרה
זיווג תה 101: תה אולונג ופירות מאת ג'ורג'יה

ראה פוסטים אחרים של זיווג תה:
זיווג תה 101: תה לבן
זיווג תה 101: תה ירוק
זיווג תה 101: תה שחור מקום | 286 Spring Street, Unit PH - הדירה מטורפת. (תודה, ליזי!)
תה c/o | טילרמן תה | T Shop | שבע כוסות בית ספר לתה | זה [השתמש בקוד מתורבת10 כדי לקבל 10% הנחה על קורס]

4 מחשבות על זיווג תה 101: תה אולונג