זיווג תה 101: תה לבן

על ידי ג'יימס כותב ל מדריכי תה

שלושה חברים לתה, שלושה תה לבן, שלוש חתיכות גבינה שווים שלוש שעות של אכילה ושתייה ללא הפסקה. שרה, ג'ורג'יה ואני כולנו לוקחים את הקורס המקוון תה סומלייר במכון הבינלאומי לחינוך תה (ITEI), בית ספר לתה שבסיסו בקנדה. אני מעריץ גדול של יינות זינפנדל. אני חושב שהם מהיינות הכי מעניינים ומורכבים שיש. יש להם הרבה אופי והרבה טעם. אני חושב שהם יינות נהדרים לשתות עם האוכל או בפני עצמם.

בקורס, אנחנו לא רק לומדים על תה וטכניקות הזבלה שונות, אלא גם מתעמקים בשילוב בין תה לאוכל, אז חשבנו שזה יהיה רעיון מצוין להרחיב את מה שלמדנו למפגשי זיווג תה משלנו. אני סומלייה, ואני חושב שהיין מדהים. זה כל כך מורכב ויש כל כך הרבה סוגים שונים, ואני אוהב לנסות יינות חדשים וללמוד עליהם. אני גם אוהב לחלוק יין עם חברים ובני משפחה, ואני חושב שזו דרך נהדרת להירגע וליהנות מהחיים.הפגישה הראשונה שלנו הייתה עם תה לבן ושידכנו אותם עם גבינה דקדנטית מצרפת. (יש לנו לבלות ב-French Cheese Board בסוהו בשביל הזיווג הזה.) אני מעריץ גדול של ריזלינג. אני אוהב את הריח שלו - כמו פרחים ודבש. ואיך שהוא טעים- פריך ומעט מתוק. זה היין המועדף עלי כשאני מחפש משהו מרענן.

תה לבן הוא הכי פחות מעובד עם גלגול כמעט לא עד מעט, והעלים נשארים לעתים קרובות לייבוש באוויר. בגלל זה, תה לבן בהיר יותר בצבע ובטעם מתה ירוק או שחור.

ישנם שני סוגים של תה לבן, האחד מורכב רק מניצני הצמח, והשני שהוא תערובת של ניצנים ועלים. עלי התה הלבנים נקצרים לפני שהם נפתחים לגמרי ואם תסתכלו על הניצנים, תראו שערות לבנות זעירות, מה שגורם לעלי התה להיראות לבנים, ומכאן השם.

עבור טעימות התה והזיווגים שלנו, הרכבתי טופס הערכה, גרסה פשוטה יותר, שונה של מה שאנו משתמשים בקורס ITEI.

התחלנו עם התה הלבן הקל ביותר, מחט כסף של (אהמ, כמובן) Silver Needle Tea Co. התה הזה מסין הוא כולו ניצן, ללא עלים אז הוא די עדין.

השתמשנו בשלושה ערכות כוסות טעימות מקצועיות לכל תה, כך שלכולנו היו כוסות משלנו לשתות מהן.

(ראה את ג'ורג'יה בתמונה שלמעלה כשהיא מחליקה את התה של מחט הכסף, מקפידה לקבל כל טיפה אחרונה ומשתמשת בטכניקה הנכונה של הקפדה על אחיזת הידית במכסה תוך הטיה למזיגה.)

לאחר ריקון הנוזל לתוך הכוס, תה מוצג במכסה ההפוך, כדי שנוכל לבחון את העלים הרטובים. בכל שלב בתהליך הכוסות רוח, הקפדנו לציין דברים כמו מראה וארומה.

עכשיו על הגבינה! (בלוח הגבינה הצרפתי יש כל גבינה שאני אוהב, ואף אחת מהן אני לא יכול לבטא נכון.)


בחרנו שתי גבינות עדינות ו-wild card אחד (גבינת עיזים כחולה) כדי לראות אילו מהן ישתלבו הכי טוב. בדרך כלל, גבינה מתונה וצעירה יותר עובדת הכי טוב עם תה לבן מכיוון שהיא לא תילחם עם הטעמים העדינים.

היינו לוגמים מהתה, נוגסים בגבינה וחוזרים על זה. מבחינתי, מחט הכסף השתלבה הכי טוב עם בופור.בשלב הבא, א נפאל לבן מרויאל תה ניו יורק, אשר ספוג צבע זהוב בהיר מקסים.

לתה הזה היו תווים של מלון והיה לו מתיקות נחמדה. היו לנו מלונים אז זה כמובן הלך יפה, אבל בשביל זה, אהבתי גם את הבופור וגם את ה-wild card, Bleu de Chèvre.

התה באמת הוציא את הטעמים של גבינת העיזים הכחולה והפך אותה להרבה יותר אינטנסיבית מאשר כשרק אוכלים את הגבינה לבד. עם זאת, ברגע שהייתה לי את גבינת העיזים הכחולה, לא יכולתי לטעום את הבופור בכלל מכיוון שהוא השתלט עליו.

הלבן האחרון היה Midnight White by במרדף אחר תה, תה הרבה יותר כהה כפי שניתן לראות בתמונה. עם תווים כבדים של דבש, הלבן של חצות השתלב בצורה הטובה ביותר עם ברילט-סווארין, גבינה חמאתית, משולשת שמנת.

הגבינה העדינה ביותר על השולחן, בופור, התאימה היטב לכל התה הלבן, כולל הלבן הזה של חצות.

רקיחה נכונה של התה (שקילת התה, שימוש בטמפרטורת מים נכונה וכו') והקדשת הזמן להעריך ולרשום הערות מוסיפה כל כך הרבה לחוויית התה עבורי. לא היה לי מושג לפני שלקחתי את הקורס עד כמה גדול ומעורב עולם התה - יש עוד כל כך הרבה מה ללמוד.

מפגש התה הלבן שלנו היה נפלא ואני לא יכול לחכות עד שנתכנס לזוג התה הירוק!

זיווג תה 101: תה לבן וגבינה ב-Sara's Tea-happiness.com
זיווג תה 101: תה לבן וגבינות צרפתיות הוא Notesontea.com של ג'ורג'יה

ראה פוסטים אחרים של זיווג תה:
זיווג תה 101: תה ירוק
זיווג תה 101: תה אולונג
זיווג תה 101: תה שחור

5 מחשבות על זיווג תה 101: תה לבן